Gitara RN

Gitara Setius od około czterech lat jest najbardziej popularnym modelem wśród klientów firmy Mayones. Posiada mahoniowy korpus, klonowy top, pięcioczęściową szyjkę, podstrunnica z najwyższej jakości palisandru, przetworniki Seymour Duncan oraz osprzęt Schaller.

 

GITARA ROCK NIEPODLEGŁOŚCI 2010 – BIAŁY ORZEŁ WŚRÓD GITAR

Projekt graficzny: Łukasz Zakrzewski, lider zespołu Magnetar, twórca projektu Rock Niepodległości.

 

GITARA ROCK NIEPODLEGŁOŚCI 2011 – PIASTOWSKI ORZEŁ WŚRÓD GITAR

Projekt graficzny: Paweł Kruszyński, wybitny polski designer, właściciel firmy Peer Design. Tak wypowiadał się o projekcie rok temu:

Kiedy zaproponowano mi zaprojektowanie Gitary ROCK Niepodległości pomyślałem, że gitara elektryczna sama w sobie jest już pewnym znakiem współczesności, kultury XX i XXI wieku. Pomyślałem więc, iż dla równowagi symboliki należałoby posłużyć się znakiem  odwołującym się do ikonografii historycznej. Z drugiej strony od początku przekonany byłem o potrzebie nawiązania do projektu z roku 2010, aby utrzymać spójność i ciągłość akcji ROCK Niepodległości. Z tej przyczyny, podobnie jak Lukan Zakrzewski, odwołałem się do symbolu, jakim jest Polskie Godło. Jednak dla utrzymania równowagi nowoczesności i tradycji zastosowałem uproszczony wzór orła piastowskiego, wzbogaconego o koronę podkreślającą naszą dzisiejszą państwowość. Dla wzmocnienia symboliki całość umieściłem na biało-czerwonym tle polskiej flagi.

www.peerdesign.com.pl
www.pawelkruszynski.com

Poleć znajomemu


Patronat honorowy


Teraz Polska