Piosenka Smak Wolności

Posłuchaj piosenki

>POLAND FIRST TO ROCK

POLAND FIRST TO ROCK to nowoczesny projekt muzyczny który powstał specjalnie z okazji kampanii ROCK Niepodległości. Złożony jest z młodych wokalistów. Promuje kulturę i idee patriotyczne w nowoczesnym wydaniu.

Grupa Poland First To Rock nagrała utwory promujące kampanię: „Smak wolności” (2012) oraz utwór „Opowiem Ci mój sen” (2011). Poland First To Rock planuje w przyszłości wydanie płyty z nowoczesnymi utworami wolnościowymi w konwencji rockowej.


>LUKAN ZAKRZEWSKI

Zbigniew Hołdys na swoim fejsie narzekał, że w Polsce nie ma młodych, ciekawych głosów, których można posłuchać. Dobierając młodych wokalistów do grupy Poland First to Rock chciałem zadać kłam temu stwierdzeniu. Wokaliści w Polsce są i to bardzo dobrzy, młodzież ma się lepiej niż inni sądzą. Chciałbym przedstawić Państwu grupę Poland First to Rock. Mam nadzieję, że te wspaniałe głosy oczarują wszystkich, którym zależy na rozwoju kultury polskiej.

>ANTEK SMYKIEWICZ

„Jaki jestem“ – właśnie tak brzmi tytuł pierwszego singla Antka Smykiewicza. Wokalista zaskarbił sobie serca publiczności między innymi dzięki programowi The Voice of Poland, w którym udało mu się zdobyć drugie miejsce.

Odwołując się do tytułu warto spytać: jaki jest Antek? Pytając jego współpracowników i kolegów z zespołu usłyszymy, że jest „wokalistą z duszą“. Doskonale wie, co robi i jest świadomy sceny, na której się porusza. Jest artystą totalnym, ponieważ każdy dźwięk, zarówno ten mocny jak i ten liryczny, każdy utwór: zarówno kawałki rockowe jak i chwytające za serca ballady, brzmią tak samo przekonująco i autentycznie. Gdyby tego było mało, Antek posiada również piękną, pełną głębi, piaszczystą barwę głosu.

>RAMONA REY

wokalistka, tekściarka, śpiewaczka operowa.

Od 8 lat współpracuje z rosyjskim kompozytorem mieszkającym w Polsce – Igorem Czerniawskim – Tel Arana. Nagrali wspólnie 3 albumy. Jej teledyski były wielokrotnie nominowane i nagradzane na festiwalu Yach Film Festiwal za zdjęcia, reżyserię oraz za grę aktorską Ramony. Ostatni album był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii najlepsza płyta elektroniczna. Do współpracy zaprasza tylko wybitnych artystów. Wideoklip do piosenki „Znajdź i weź powstał w Hollywood. Tam też dwa lata później Ramona nagrała piosenkę i teledysk z Akonem i Keri Hilson.

Ten nowatorski duet Ramony i Igora cieszy się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce ale i na świecie. Z sukcesem występują na scenie klubowej w Europie gdzie celowo większość swoich piosenek wykonują w języku ojczystym. Ich utwory są grane i remiksowane przez światowej sławy DJów i producentów m.in. Tima Simenona, Ricardo Villalobos, Luciano i wielu innych. Kilkakrotnie gościli w Rosji. Pierwsze koncerty w Moskwie i w Sankt Petersburgu odbyły się na zaproszenie czołowego dziennikarza muzycznego-
Artioma Troickiego, który promował również utwory Ramony w radio „Echo Moskwy”. Artystka wystąpiła na świątecznym koncercie organizowanym przez Ambasadę RP w Muzeum Puszkina a także jej koncert otworzył XII edycje największego festiwalu muzycznego w Moskwie – „Czereśniowy Las”. 23 października zadebiutuje na deskach Opery Narodowej w Teatrze Wielkim w spektaklu Manon Lescaut w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

>WERONIKA ZABOROWSKA

Wszystko zaczęło się w Złotowie – właśnie tam stawiałam swoje pierwsze muzyczne kroki i tam ukończyłam Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie akordeonu. Swoją wokalną drogę rozpoczęłam już w szkole podstawowej, śpiewając w chórze i występując na festiwalach i konkursach. Wiele zawdzięczam moim nauczycielom i instruktorom – Agnieszce Kowalskiej, Urszuli Belce, Mariuszowi Urbaniakowi, Henrykowi Mendakowi oraz Andrzejowi Motakowi. To oni przez wiele lat wskazywali mi muzyczne i artystyczne drogi, utwierdzając mnie w przekonaniu, że takimi właśnie powinnam podążać.

Obecnie mieszkam w Warszawie, jestem studentką II roku kulturoznawstwa. Swoją wokalną pasję rozwijam pod okiem Ani Szarmach w Szkole Wokalnej im. Jerzego Wasowskiego. Wciąż szukam swojego muzycznego stylu. Te poszukiwania przywiodły mnie do projektu Poland First to ROCK, gdzie próbuję swoich sił w repertuarze rockowym.

Cieszę się, że mogę wspierać wartości patriotyczne oraz celebrować Święto Niepodległości w nowoczesny sposób – na rockowo!

>PAWEŁ KILJAŃSKI

Swoją przygodę z muzyką zapoczątkowałem w latach dziewięćdziesiątych, śpiewając w warszawskich grupach rockowych Sanktuarium i Jeep. Potem przyszedł czas współtworzenia przez wiele lat zespołu Hetman. Z Hetmanem nagrałem sześć albumów ,w tym najcieplej przyjętą przez fanów i krytyków muzycznych płytę „Skazaniec” z 2006 roku. W międzyczasie działałem także w zespole Katmandu. W roku 2006 w wyniku rozpadu grupy Hetman, wraz z Radkiem Chwieralskim i Jackiem „Stopą” Zielińskim założyliśmy zespół Night Rider, z którym koncertuję i skończyłem właśnie nagrywanie pierwszego albumu. W roku 2007 wraz z Jackiem „Stopą” Zielińskim oraz innymi członkami Night Rider-a ,a także grupą muzyków klasycznych powołałem do życia nowy projekt Night Rider Symphony łączący najpiękniejsze tematy muzyki klasycznej z ostrym rockiem. W roku 2010 ukazała się płyta Night Rider Symphony zbierając bardzo wiele pochlebnych recenzji. Każdy z nas w naszym kraju ma prawo, jeżeli tylko chce w sobie najbardziej bliski i odpowiedni sposób zamanifestować swoje poglądy patriotyczne. Jedni biorą udział w manifestacjach patriotycznych, inni w spotkaniach i konferencjach naukowych, część z nas poprzez kultywowanie rocznic historycznych wydarzeń ważnych dla naszego kraju. Dla mnie ,jako kogoś kto na co dzień żyje i zajmuje się muzyką rockową propozycja ,aby to właśnie muzą rockową za pomocą przedsięwzięcia „Rock Niepodległości 2011” wyrazić swoje poglądy patriotyczne była przysłowiowym „strzałem w dychę”. Wydaje mi się ,że ten przekaz jest mi najbliższy i mogę wyrazić to w sposób dla siebie i dla innych najbardziej wiarygodny.

>PIOTR ZALESKI

Wokalista warszawskiej heavy metalowej formacji Dragon’s Eye, frontman Antyradio Coverband – oficjalnego zespołu coverowego Antyradia oraz wokalista i współtwórca hardrockowej formacji UNITY. Od najmłodszych lat związany z muzyką – uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie w klasie skrzypiec oraz przez ponad 12 lat śpiewał w Szczecińskim Chórze Chłopięcym „Słowiki”, występując na takich festiwalach jak np. Golden Gate International Choral Festival w San Francisco, Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Natenya w Izraelu, Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Tanah Airku w Dżakarcie a także w warsztatach muzycznych w Tajlandii i Singapurze. Z Dragon’s Eye występował na jednym z największych festiwali rockowych w Europie – Masters Of Rock w czeskich Vizovicach, gdzie zespół wyróżniony został przez organizatorów czasem występu pomiędzy Arch Enemy a Sabaton – w Polsce dzielił scenę z takimi legendami jak Kat i Roman Kostrzewski czy Hunter. Przez wiele lat doszkalał głos lekcjami emisji, harmonii i licznymi koncertami na żywo w kraju i za granicą. Wyróżnia się 3 oktawową skalą głosu oraz bardzo wyrazistym wizerunkiem scenicznym.

 Myślę że Rock Niepodległości to świetna okazja do poznania ciekawych ludzi i podjęcia się nowych wyzwań. Zaproszenie do udziału bardzo mnie zaskoczyło lecz zapoznając się z ideą, bez większych wahań postanowiłem dołączyć – może być to ciekawa przygoda a znakomite osobowości zarówno muzyczne jak i te ze strony organizacyjnej tylko zachęcają do partycypacji w projekcie. Pojęcie patriotyzmu to rzecz indywidualna, jednak nigdy nie odmawiałem sobie wymagających wyzwań i podjęcia świetnych znajomości.

>WOJTEK SZADKOWSKI

 Producent i kompozytor utworu „Smak wolności”. Znany z zespołów grających rock neoprogresywny: Collage, Satellite, Peter Pan i Strawberry Fields. Współpracował z artystami zarówno polskich jak i zagranicznych scen muzycznych, np. z Anitą Lipnicką czy Mortenem Harketem. Współorganizował i produkował wiele eventów i koncertów m.in. 3 edycje Warsaw Summer Jazz Days Festival oraz TOPtrendy Festival 2009, 2010. Jest także managerem koncertu głównego ROCK Niepodległości.


 

Poleć znajomemu


Patronat honorowy


Teraz Polska