Idea projektu

RN13_grafa_samaProjekt ROCK Niepodległości to młodzieżowa, oddolna kampania społeczna oparta o innowacyjną ideę, którą my młodzi ludzie adresujemy do młodych Polaków. Pragniemy zwrócić uwagę ludzi na to, że my młodzi cenimy sobie wartość, jaką jest niepodległość i bezpieczeństwo współczesnej Polski i pragniemy się z tego cieszyć i radować organizując nowoczesne wydarzenie kulturalno-edukacyjne.

Naszymi trzema założeniami są następujące filary:

NIEPODLEGŁOŚĆ = WOLNOŚĆ
MUZYKA ROCK = WOLNOŚĆ
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ = WOLNOŚĆ

Dla nas Niepodległość to nie tylko historia, ale przede wszystkim teraźniejszość i przyszłość Polski. Wierzymy, że każdy obywatel kraju może się troszczyć o niepodległość spełniając się twórczo i zawodowo. Dzisiaj z odzyskania niepodległości należy się cieszyć i radować, a nie jedynie wspominać ciężkie losy historii Ojczyzny.

Pragniemy świętować odzyskanie niepodległości, budować naszą Ojczyznę, pracować na nią i patrzeć w przyszłość:

PRAGNIEMY PRACOWAĆ NA PRZYSZŁOŚĆ OJCZYZNY A NIE WALCZYĆ.
PRAGNIEMY CIESZYĆ SIĘ Z ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I ŚWIĘTOWAĆ A NIE UMARTWIAĆ SIĘ.

CEL

Organizując oddolną kampanię my młodzi Polacy pragniemy zwrócić uwagę na nowoczesne formy patriotyzmu. Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, historia bądź gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy święto odzyskania przez Polskę Niepodległości świętować po swojemu, jednakże zachowującego podniosłość wydarzeń 11 listopada. Mamy nowoczesne spojrzenie na Niepodległość – nie patrzymy wstecz, ale w przyszłość. Jesteśmy młodymi ludźmi, młodymi przedsiębiorcami, pragniemy pokazywać, że dzisiaj to od nas i naszej pracy zależy jak Polska będzie wyglądała w przyszłości. Tak rozumiemy dzisiaj patriotyzm!

Poleć znajomemu


Patronat honorowy


Teraz Polska